E6 1DM04K7-D119 - Potentiometers E6 series
Protection degree: IP67 according to EN 60529 and IP69K according to ISO 20653
Resistance: 4,7 kohm
Potentiometer type: Cermet 1 W
Ring: Satin chrome
Terminals: PUSH-IN type spring
Request Pricing
E6 1DM04K7-D119
1 in stock - 4-6 weeks for additional quantities